Kadının değişmeyen yazgısı

kadın_slogan_turk_metalGeçmişte AKP’ye karşı sert muhalefetiyle tanınan Türk Metal-Sen’in düzenlediği kadın kurultayında, kadınlara sendika başkanının konuşması sırasında atacakları sloganlar birer küçük kâğıtla dağıtıldı. Kadınlar kendi sendikal taleplerini bile kendilerine dağıtılan kâğıtlardan okudu. Sendika başkanının Başbakan Tayyip Erdoğan gibi camdan okuduğu konuşmasının aralarına bu sloganlar serpiştirildi.

twitter.com/firatkozok

Sendikanın eski başkanı Mustafa Özbek’in Ergenekon davası kapsamında tutuklanıp daha sonra serbest bırakılmasının ardından farklı bir eksene oturan Türk Metal-AKP ilişkisi, sendikanın dünkü 18. Kadın Kurultayı ile perçinlendi. Kurultaya Başbakan Erdoğan, Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay ve AB Bakanı Egemen Bağış ile bazı milletvekilleri katıldı. “Sloganlarımız” başlıklı kâğıtta 7 madde halinde atılacak sloganlar sıralandı.

Erdoğan’ın konuşmasında henüz 20 dakika geride kalmışken tribünlerde oturan kadınlar gruplar halinde salonu boşaltmaya başladı. Başbakan’ın konuşmasının sonunda salonda yer yer boşlukların oluşması dikkat çekti. (Cumhuriyet 07-03-2013)

About firatkozok

Cumhuriyet Gazetesi Cumhurbaşkanlığı - Başbakanlık Muhabiri
Bu yazı Uncategorized içinde yayınlandı ve , , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s