Başbakan geliyor siz gelmeyin!

basbakan_siirtBaşbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Anadolu’daki programlarına çevre illerden, köylerden otobüslerle insan taşınması sık sık haberlere konu olmuştu. Ancak dünkü Siirt programında bu kez tersi bir örnek yaşandı. Siirt’teki hastane açılışı öncesinde hastane idaresi KESK’e bağlı SES üyelerine “Yarın idari izinlisiniz, gelmeyin” dedi.

twitter.com/firatkozok

Erdoğan, dün önce Siirt Şehir Stadı’nda düzenlenen kadınlar günü programına katıldı. Erdoğan ardından Kurtalan Meydanı’ndaki toplu açılış törenine gitti. Erdoğan’ın açılışını yaptığı binalar arasında Kurtalan Devlet Hastanesi de vardı. Ancak açılış töreni öncesinde ilginç bir olay yaşandı.
Edinilen bilgilere göre, hastane yönetiminden bir kişi, açılıştan bir gün önce KESK’e bağlı Sağlık Emekçileri Sendikası’nın (SES), hastanede görev yapan üyelerini aradı. Mesai saatinden sonra gelen telefonla şaşıran sağlık çalışanlarına karşıdaki kişi “Yarın idari izinlisiniz, işe gelmeyin” dedi.
Sendikanın Denetleme Kurulu Yöneticisi Gülşen Çiftçi Özdemir, olayı şöyle anlattı: “Mesai saatinden sonra 10’a yakın arkadaş bizi aradı. Hastane idaresinden bir kişinin kendilerine ‘Yarın idari izinlisiniz, işe gelmeyin’ dediğini söyledi. Baktık ki gerçekten ciddi bir sıkıntı var. O akşam hastanenin genel sekreteri tekrar arayıp kendisinin durumdan bilgisi olmadığını söyledi. İşe gelmemeleri istenen arkadaşlar da tek tek aranıp kendilerine ‘Kusura bakmayın yanlış anlaşılma oldu, tekrar işe gelin’ denildi. Biz bu durum hakkında suç duyurusunda bulunduk, hukuki süreci devam ettireceğiz.” (Cumhuriyet 09-03-2013)

About firatkozok

Cumhuriyet Gazetesi Cumhurbaşkanlığı - Başbakanlık Muhabiri
Bu yazı Uncategorized içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s