Maketten satışa sigorta

maketten_satışGümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, maketten ev satışlarına ilişkin olarak sigorta sistemi getirmeyi planladıklarını açıkladı. Kredi kartı aidatları konusunda bankaların kendilerine çekidüzen verdiği kanısında olduğunu belirten Yazıcı, TOBB’a kayyım atanmasıyla ilgili taleplere “Beyhude şeyler. Kayyım diye bir şey olmaz” tepkisini verdi.

Twitter.com/firatkozok
Yazıcı, bir grup gazeteciyle bir araya gelerek değerlendirmelerde bulundu. Geçtiğimiz günlerde Suriye’den gelen bir aracın içindeki bombanın patlamasıyla zarar gören Cilvegözü Sınır Kapısı’na ilişkin yeni önlemler alınacağını anlatan Yazıcı, bundan sonra o kapıdaki mal alım satımlarının yakınlarda yer alan “hac konaklama tesisi”nde yapılacağını belirtti. Yazıcı Suriyeli tüccarların beraberinde getirebileceği insan sayısının da sınırlanacağını söyledi. Yazıcı, tüketici yasa taslağı çalışmaları kapsamında maketten konut satışlarına da sigorta getireceklerini belirtirken çalışmalara başladıklarını söyledi.
Yaklaşan TOBB seçimleriyle ilgili görüşlerini de paylaşan Yazıcı, Anayasa Mahkemesi’nin oda ve borsa başkanlıklarını iki dönemle sınırlayan maddesini iptal etmesiyle ilgili de açıklamalarda bulundu. Tekrar adaylığı etik bulup bulunmadığının sorulması üzerine Yazıcı, “Hiç o tartışmalara girmem. Ben o kadar saf değilim. Adaylığı etik açıdan değerlendirecek olan oy verenlerdir. Ancak seçme seçilme bir haktır. Bu hakkın kullanımının etik değerlerle engellenmesi, ‘esas etik olmayan budur’ diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı. Geçtiğimiz hafta TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’nun aday olmaması önünde açıklama yapan ASO Başkanı Nurettin Özdebir’i de aradığını açıklayan Yazıcı, “Nedir bu diye sordum. Sürecin sağlıklı yürütülmesi anlamında sorumluluk sahibiyim, ifadelerini kullandı” dedi.

El konulan sigaralar imha edilecek

TBMM’ye sevk edilen torba yasa tasarısıyla el konulan tütün ve alkollerde imha sürecini hızlandırdıklarını açıklayan Yazıcı, “2012 yılında 103 milyon paket sigara imha edildi. Halen depolarda 87 milyon paket sigara var. El koyan kurumun numune alarak, hemen tasfiye etmesine olanak sağlıyoruz” dedi.

(Cumhuriyet 01-03-2013)

About firatkozok

Cumhuriyet Gazetesi Cumhurbaşkanlığı - Başbakanlık Muhabiri
Bu yazı Uncategorized içinde yayınlandı ve , , , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s