Jet Fadıl’ın yıldızları döküldü!

Jetpa Holding’in medyada “7 yıldızlı” diye tanıttığı Bayrampaşa’da yapımı süren Caprice Gold Palace, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’na çarptı. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın mevzuatta 7 yıldız hakkında bir sınıflandırma olmadığı yönündeki görüşü üzerine harekete geçen bakanlık, dünkü toplantısında holdinge yanıltıcı reklamlarından ötürü 652 bin TL ceza kesti. Şirket geri adım atmazsa bu ceza katlanacak.

Twitter’da izlemek için tıklayın

Jetpa Holding, bir süre önce Caprice Gold için TRT’nin de aralarında bulunduğu çok sayıda televizyondan reklam harekâtı başlatmıştı. Televizyon reklamlarının yanı sıra bilboard’lardan da “saray odası” olarak sunulan projenin 5 yılda kendisini amorti ettiği ileri sürülmüş, reklamlarda projenin 7 yıldızlı olduğu savunulmuştu.

Şirket, “Avrupa’nın 7 yıldızlı tek sarayı”, “Kendisini 5 yılda ödeyen dünyanın en kârlı yatırımı”, “Caprice Gold sarayında neler var?” ve “Tapu ve kira garantili otel odaları” başlıklı reklamlarla izleyicide heyecan yaratmıştı.

Ancak durumdan kuşkulanan Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan konuyla ilgili bilgi istedi. Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan gelen cevap üzerine Gümrük ve Ticaret Bakanlığı cezai işlemler başlatmak için konuyu gündemine aldı. Edinilen bilgilere göre, dün yapılan Reklam Kurulu toplantısında Caprice Gold reklamlarında müşterin yanıltıldığı ve haksız rekabet yapıldığı gerekçesiyle holdinge 4 ayrı reklamdan toplam 652 bin TL ceza kesildi. (Cumhuriyet 15-02-2012)

About firatkozok

Cumhuriyet Gazetesi Cumhurbaşkanlığı - Başbakanlık Muhabiri
Bu yazı Uncategorized içinde yayınlandı ve , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

1 Response to Jet Fadıl’ın yıldızları döküldü!

  1. mustafa dedi ki:

    turkiyede 7 yildiza izin yok 5+2 olmaliymis.birde anlama bu adamin degirmenin suyu nerden gelir

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s