Akman ‘yuvaya’ döndü

Almanya’da faaliyet gösteren Deniz Feneri e.V. Derneği aracılığıyla Türkiye’de faaliyet gösteren Kanal 7 televizyonu başta olmak üzere bazı şirketlere yasadışı yollardan para transferi yapıldığı iddiasıyla açılan soruşturma kapsamında yaklaşık 3 ay tutuklu kaldıktan sonra serbest bırakılan eski Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Zahid Akman, Kanal 7’de kendisine ofis açtı. Ancak bu durum “Kamu Görevlerinden Ayrılanların Yapamayacakları İşler Hakkında Yasa”ya aykırı.

Twitter’dan izlemek için tıklayın

Akman ile birlikte ilk dalga operasyonda, Kanal 7 Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Karaman, Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Çelik, Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Karahan tutuklanmıştı. 3 ay tutuklu kalan Akman, soruşturmayı yürüten savcıların dosyadan alınmasının ardından tahliye edilmişti.

Tüm bu sürecin ardından Akman, Kanal 7’nin Ankara Balgat’ta bulunan Ankara Temsilciliği’nde kendisine ofis açtı.

Eski mekânına döndü

Edindiğimiz bilgilere göre Akman, zaman zaman buraya giderek çalışmalarını sürdürüyor. Gazetemizin konuya ilişkin görüşlerini almak için Kanal 7 telefonlarından ulaşmaya çalıştığı Akman, telefonlara yanıt vermezken, sekreteri “Kendisi zaten bizim yönetim kurulu üyemiz, biz aradığınızı iletelim” demekle yetindi. Akman’ın bu hükme karşın Kanal 7’de hangi sıfatla çalıştığı ise merak konusu.

About firatkozok

Cumhuriyet Gazetesi Cumhurbaşkanlığı - Başbakanlık Muhabiri
Bu yazı Uncategorized içinde yayınlandı ve , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s