TRT’nin yayınları 35 dakika neden sustu?

Elektrik kesintisi nedeniyle 2006 yılında 2 saat boyunca yayınları kesilen TRT, benzer bir skandala da önceki gün imza attı. Elektrik kesintisi nedeniyle 44 yıllık kurum, 35 dakika boyunca televizyon yayını yapamadı. TRT konuyla ilgili soruşturma başlattı.

Twitter’da izlemek için tıklayın

TRT’nin televizyon yayınlarının uyduya aktarıldığı bölümde önceki gün sabah saat 10.23 sıralarında elektrik sistemi arızalandı. Arıza saat 10.57’ye kadar sürdü. Yani toplam 35 dakika boyunca televizyon yayını yapılamadı. Bu yıl 44. kuruluş yıldönümünü kutlayan devlet televizyonunda elektrik arızası nedeniyle yayınların bir anda kesilmesi “skandal” olarak yorumlandı. TRT’de benzer bir olay 6 Mayıs 2006’da yaşanmıştı. O dönemde de teknik arıza nedeniyle tarihi bir skandala imza atılmıştı. 80 dakikalık kesinti ile tarihinin rekorunu kıran kurumda açılan soruşturma iki nöbetçi personel sorumlu tutulmuştu.

TRT çalışanları sorunun kaynağında deneyimli personelin kurumdan uzaklaştırılmasının yattığını söyledi.

TRT’de son dönemde deneyimli personel art arda yapılan operasyonlarla emekliliğe zorlanmış, yerlerine de çoğu yandaş medyadan olmak üzere yeni transferler yapılmıştı.

About firatkozok

Cumhuriyet Gazetesi Cumhurbaşkanlığı - Başbakanlık Muhabiri
Bu yazı Uncategorized içinde yayınlandı ve , , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s