Yurttaşa zam, Başbakan’a dev ‘hangar’

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ÖTV’deki rekor zammı savunmak için yurttaşa “Kalkıp da Porsche kullanacağına Fiat’a bin. Biraz daha düşür harcamayı” çağrısında bulunurken, Erdoğan’a alınan Airbus A330 uçak için şimdi de “devasa hangar” yapılıyor. Önümüzdeki yıl gelecek yeni uçağın yanı sıra ANA, ATA, GAP ve DAP uçaklarına da ev sahipliği yapacak olan hangar, neredeyse bir futbol sahası büyüklüğünde.

Twitter’da takip etmek için tıklayın

Avrupa’da yaşanan krizin Türkiye’yi etkilememesi için faturayı rekor düzeydeki ÖTV, doğalgaz ve elektrik zamlarıyla yurttaşa çıkaran hükümet, “kendi rahatından ödün vermiyor”. Başbakan Erdoğan’ın partisinin Kızılcahamam kampındaki “Porsche kullanacağına Fiat’a bin” sözlerinin hemen ertesi günü kampa katılan milletvekillerinin kullandığı lüks arabalar dikkat çekerken, Ankara’da gözlerden uzakta bir de devasa “uçak hangarı” inşa ediliyor. Esenboğa Havaalanı arazisi içerisinde yapımı süren “Devlet Hava Araçları Hangarı” devletin makam uçaklarına ev sahipliği yapacak. Önümüzdeki yıl tamamlanması beklenen hangarda, devletin VIP uçak havuzundaki ATA, ANA, GAP ve DAP uçaklar park edilecek. Bu uçaklar Cumhurbaşkanı, Meclis Başkanı, Başbakan, Dışişleri Bakanı ile Başbakan’ın izniyle bir bakan veya özel temsilci tarafından kullanılabiliyor

.A330 başka yere sığmadı!

Başbakan Erdoğan’ın yurtdışı gezilerinde daha büyük bir uçağa gereksinim duyması nedeniyle bir süre önce alımına karar verilen A330’un park edileceği bir hangarın bulunmaması, yeni hangarın yapımını zorunlu hale getirdi. Halen kullanılan uçaklardan daha uzun menzilli ve büyük gövdeli olan Airbus A330’un alımı için Başbakanlık ve Türk Hava Yolları (THY) arasında bir süre önce anlaşma sağlanmıştı. VIP donanımlar hariç 200 milyon dolar olan Airbus A330, vergilerden muaf tutulduğu için örneklerine göre “daha ucuza” gelecek. İki yıl önce yapılan düzenlemeyle genel ve özel bütçeli bütün idarelere yapılan motorlu taşıt teslimi ve kiralanması, her türlü vergiden istisna tutulmuştu. Uçağın önümüzdeki yıl teslim edilmesi bekleniyor. (Cumhuriyet 18-10-2011)

Bu da Başbakanın son makam arabası

Reklamlar

About firatkozok

Cumhuriyet Gazetesi Cumhurbaşkanlığı - Başbakanlık Muhabiri
Bu yazı Uncategorized içinde yayınlandı ve , , , , , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

3 Responses to Yurttaşa zam, Başbakan’a dev ‘hangar’

  1. nergis dedi ki:

    haram olsun

  2. Anonim dedi ki:

    ağzından burnundan gelsin, zehir zıkkım olsun…

  3. palamar dedi ki:

    şimdi zehir zıkkım olsun diyecem ama bu defa face hafiyelerine yakalanmak var. en iyisi bi şey demiyeyim ben.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s