Şifreli başkan kaçtı!

©Başbakanlık Kamu Görevlileri Etik Kurulu’nun hazırladığı “şifreli raporla” gündeme gelen, önceki gün Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Tanrıverdi’ye verdiği ifadenin ardından “Yarın birlikte basın toplantısı düzenleyeceğiz” diyen AKP’li Karaman Belediye Başkanı Kamil Uğurlu, bu planını gerçekleştiremedi.

Twitter’da takip etmek için tıklayın

Etik Kurul tarafından hazırlanan raporda, etik dışı davranmakla itham edilen Karaman Belediye Başkanı Uğurlu, önceki gün AKP Genel Merkezi’nde Tanrıverdi ile görüşmüştü. Uğurlu, Tanrıverdi’ye hakkında hazırlanan rapor ile ilgili bilgi vererek savunmasını yaptıktan sonra Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın partisinin il başkanları ile yaptığı toplantıya katılmıştı.

‘Kurul hata yaptı’

AKP Genel Merkezi’nde hakkındaki iddialarla ilgili soruları yanıtlayan Uğurlu, Etik Kurul’un hazırladığı raporun gerçekleri yansıtmadığını ileri sürmüştü. Etik Kurul hata yaptı. Tabii herkes yanılabilirdiyen Uğurlu, Tanrıverdi ile birlikte basın toplantısı düzenleyeceklerini söylemişti.

Uğurlu ile yaptığı görüşmeye ilişkin bilgi veren Tanrıverdi, ortada kanunsuz bir durum olmadığını savundu. Başbakanlık Kamu Görevlileri Etik Kurulu’nun şikâyet konusu 16 maddenin 11’inde kanuna ve etiğe aykırılık tespit etmediğini, geri kalan 5 madde de de kanuna uygun olmasına karşın etiğe aykırılık tespit edildiğini anlatan Tanrıverdi, Başkanın açıklamaları sizi tatmin etti mi?sorusuna Tatmin etme diye bir şey yok. Etik Kurulun raporu elimizde, ama taraflarla görüşmeye de devam edeceğim. Ben anlattıklarından sonra ‘durumun buysa basın açıklaması yap’ dedim, o da bir açıklama yapacak ama parti genel merkezinde yalnızca parti yöneticilerimiz açıklama yapabiliyor. Ben birlikte basın açıklaması yapacağız demedimyanıtını verdi.

Karaman Belediyesi özel kalem müdürlüğü yetkilileri ise Uğurlu’nun Ankara’da planlanan basın toplantısının iptal edildiğini, önümüzdeki günlerde Karaman’da bir basın toplantısı yapılabileceğini bildirdi. (Cumhuriyet 12-08-2011)

Reklamlar

About firatkozok

Cumhuriyet Gazetesi Cumhurbaşkanlığı - Başbakanlık Muhabiri
Bu yazı Uncategorized içinde yayınlandı ve , , , , , , , , , , , , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

1 Response to Şifreli başkan kaçtı!

  1. Eric dedi ki:

    The RED campaign is bililrant. It takes something that people already do and turns it into a funding source for great social issue. The Buy Less Campaign on the other is a perfect example of dour progressives who don’t have a real clue about how to take concern and advocacy around pressing social issues into the mainstream. They instead prefer to stand on the sidelines and sneer about what others are doing.The RED campaign has probably done more in its short existence than the Buy Less Campaign will do in its enter lifespan. By harnassing the power of consumerism, RED has raised much needed funds for The Global Fund, turned people like me into walking billboards for the campaign and reached a segment of the population about a critical issue that other campaigns have failed to reach.The Buy Less Crap folks would do better by spewing less crap about other campaigns and instead coming with innovative ways to engage people in fighting global AIDS and extreme poverty.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s