AKP’den sonra CHP’de de önseçim sürprizleri

CHP, 12 Haziran’da yapılacak milletvekili genel seçimlerine yönelik 29 ilde önseçim gerçekleştirdi. Mevcut milletvekilinin olduğu birçok ilde önseçime giren milletvekilleri listelerin sonlarında yer aldı.

Eski DSP’li bakanlardan Fikret Ünlü Karaman’da önseçimin galibi oldu. Çanakkale’de Çan eski Belediye Başkanı Ali Sarıbaş en yüksek oyu alarak ilk sıraya gelirken eski CHP İl Başkanı Mustafa Serdar Soydan ikinci sırada yer aldı. Çanakkale Milletvekili Ahmet Küçük ise 4. olarak 4 kişilik listenin sonunda yer aldı. Artvin Milletvekili Metin Arifağaoğlu, Amasya milletvekili Hüseyin Ünsal da liste dışı kaldı. Edirne’de Recep Gürkan ilk sırayı alırken Kemal Değirmendere seçimlerde ikinci, Abdulbaki Topal ise seçimlerde üçüncü oldu. Edirne milletvekilleri Rasim Çakır ile Bilgin Paçarız ise ilk 3’e giremedi. Muğla’da ilk sırayı sanatçı Tolga Çandar alırken Nurettin Demir 2. oldu. Milletvekili Ali Arslan 5. olurken milletvekili Fevzi Topuz listeye giremedi. Gaziantep’te de Mehmet Çeker, İrfan Kaplan, Mehmet Gökdağ ilk 3 sırada yer alırken milletvekilleri Yaşar Ağyüz ve Akif Ekici listede kendilerine üst sıralarda yer bulamadı. Aydın’da da milletvekili Fatih Atay 4. olabildi.

Milletvekilleri içinde önseçimde ilk sırayı alabilen isimler arasında Sivas milletvekili Malik Ecder Özdemir geldi. Manisa’da milletvekili Şahin Mengü ise 5. olabildi. Kastamonu’da rektörlükten istifa eden Bahri Gökçebay önseçimde ilk sırayı aldı.

UŞAK: Dilek Yılmaz, Mustafa Aydın ve Erol Gilim. NEVŞEHİR: Bülent Yumuş, Atılgan Sert, Bülent Tekiner, Fahri Ertik. ÇORUM: Tufan Köse, Muharrem Bozdoğan ve Cengiz Atlas. BOLU : Tanju Özcan, Mehtap Mısırlıoğlu, Nejla Fidan ARTVİN: Uğur Bayraktar, Yüksel Çorbacı. YOZGAT: Ali Ayık, Ali Keven, Burhan Sarıaslan ve Ergün Ersoy. KARABÜK: Mustafa Eren ve Erdoğan Dinçel. KÜTAHYA: Şeref Han, Zeliha Aksal Şahbaz, Şeref Doğan, Ruhsan Kumdlı, Faruk Bayram Soydam ERZİNCAN: Muharrem Işıl ve Erdoğan Öz. NİĞDE: Doğan Şafak. TRABZON: Ali Türen Öztürk, Seda Göza Can, Güzide Uzun, Ahmet Kaya, Ali Koç. (Kıvanç El / Cumhuriyet 04-04-2011)

About firatkozok

Cumhuriyet Gazetesi Cumhurbaşkanlığı - Başbakanlık Muhabiri
Bu yazı Uncategorized içinde yayınlandı ve , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s