Sahte haham TRT’ye bela oldu!

Ekranlarını sahte haham Tuncay Güney’e açarak eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’a ve CHP’ye hakaret edilmesine izin veren ve bu yüzden halkın cebinden çıkan 86 bin 674 TL’yi tazminat olarak ödeyen TRT, Yargıtay’a yaptığı son başvurudan da eli boş döndü.

CHP’nin ve Baykal’ın avukatı Ahmet Çörtoğlu, şimdi de bu paranın TRT Yasası’ndaki hükümler uyarınca yöneticilerce karşılanması için TRT’ye ihtarname çekti.
Güney, 14 Ocak 2009’da TRT’de yayımlanan “Büyüteç” programında CHP’yi “Cesur Hırsızlar Partisi” diye nitelemiş, Baykal’ı da MİT ajanlığıyla suçlamıştı.
Avukat Çörtoğlu, kazanılan tazminata denk gelen ve kurum kasasından çıkan paranın yayına izin veren yöneticilere rücu edilmesi için ihtarname çekti. Çörtoğlu söz konusu 86 bin 674 TL’nin program yapımcısı Cengiz Yel, program sunucusu ve yöneticisi İbrahim Gürkan Sarı ile yapım ve yayına izin veren Haber ve Spor Yayınları Dairesi Başkanı Ahmet Çavuşoğlu’na rücu ettirilip ettirilmediği konusunda Genel Müdürlük’ten yanıt istedi. TRT zararı 3 kişiyerücu etmezse konu yargıya taşınacak. (Cumhuriyet 27-03-2011)

Reklamlar

About firatkozok

Cumhuriyet Gazetesi Cumhurbaşkanlığı - Başbakanlık Muhabiri
Bu yazı Uncategorized içinde yayınlandı ve , , , , , , , , , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

1 Response to Sahte haham TRT’ye bela oldu!

  1. Geri bildirim: Başbakan zehirli tüpleri görmedi! |

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s