Hakan Şükür, temayülün galibi!

AKP’nin temayül yoklamalarında TOKİ Başkanı ve Emniyet Genel Müdürü önde çıktı
AKP’nin 12 Haziran genel seçimlerinde milletvekilliğine aday göstereceği isimleri belirlemek için yaptığı temayül yoklaması Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın danışmanlarının zaferiyle sonuçlandı. Erdoğan’ın danışmanlarından Erol Kaya İstanbul 1. bölgeden 1. sırada, Yalçın Akdoğan Ankara 1. bölgeden 6. sırada, eski özel kalem müdür yardımcısı Çağatay Kılıç da İstanbul 2. bölgeden 6. sırada çıktı. Yoklamalarda TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar, eski Emniyet Genel Müdürü Oğuz Kağan Köksal ve futbolcu Hakan Şükür de ilk sıralarda yer aldı.
Genel seçimlerde milletvekili adayı olacakların belirlenmesinde ilk aşama olan temayül yoklamalarında şaşırtıcı sonuçlar çıktı. Referandum süresince iktidara destek veren Hak-İş Başkanı Salim Uslu Ankara 1. bölgeden 12. sırada yer bulabildi. Star Gazetesi Ankara Temsilcisi Şamil Tayyar Gaziantep’teki temayül yoklamasında birinci olurken, Ankara 2. bölgeden aday olan Zaman Gazetesi Yazarı Mümtaz’er Türköne 35’nci sırada yer bulabildi.
AKP’den aday adayı olmak için YSK’nin belirlediği takvimin son gününde kamu görevlerinden istifa eden iki üst düzey bürokrat TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar ile Emniyet Genel Müdürü Oğuz Kağan Köksal da yoklamalarda üst sıraları kapan isimlerden oldu. Bayraktar Trabzon’da, Köksal ise Kırıkkale’de ikinci sırada yer aldı. Ünlü futbolcu Hakan Şükür ise aday adayı olduğu İstanbul 3. Bölgedeki temayül yoklamasında ilk beş içerisine girdi.
Danışmanlara yoğun ilgi
Temayül yoklamaları, Başbakan Erdoğan’ın danışman kadrosunun da parti tabanında ilgi gördüğünü ortaya koydu. Erdoğan’ın eski başdanışmanı Nabi Avcı İstanbul 1. bölgede 9. sıraya yerleşirken, Başbakan’ın en önemli danışmanlarından biri olan Yalçın Akdoğan Ankara 1. bölgede 6. oldu. Danışmanlardan Emrullah İşler Ankara 2. bölgede, Erol Kaya da İstanbul 1. bölgede ilk sıraya yerleşti. Erdoğan’ın eski Özel Kalem Müdür Yardımcısı Çağatay Kılıç da İstanbul 2. bölgede yapılan yoklamada 6. oldu.
Tek kadın Antalya’da
Temayül yoklamalarında kadın aday adayının ilk sırada yer aldığı tek il ise Antalya oldu. Antalya Eski Kadın Kolları Başkanı Gökçen Özdoğan Enç, kentteki yoklamalarda ilk sırada yer aldı. (Cumhuriyet 22-03-2011)

About firatkozok

Cumhuriyet Gazetesi Cumhurbaşkanlığı - Başbakanlık Muhabiri
Bu yazı Uncategorized içinde yayınlandı ve , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s